Je veľmi dôležité vybrať správny typ odsávačky. Každá odsávačka je konštrukčne stavaná pre určitú aktivitu odsávania. Preto venujte veľkú pozornosť nášmu odporúčaniu. Životnosť odsávačky je závislá na počte, dĺžke a intenzite odsávania. Uvedený postup výberu odsávačky je našim odporúčaním, ale je nutné vždy zvážiť a brať do úvahy individuálne potreby matky.

Typy odsávačiek

Manuálne odsávačky

Vhodné pre mamičku s bežnou laktáciou, ktorá dojčí, ale občas denne potrebuje uvoľniť prsia pred dojčením alebo doodsávať mlieko po dojčení, aby dôkladne vyprázdnila prsia.

Osobné elektrické odsávačky

Vhodné pre mamičku s veľkou laktáciou, ktorá dojčí, ale niekoľkokrát denne potrebuje uvoľniť prsia pred dojčením alebo doodsávať mlieko po dojčení, aby dôkladne vyprázdnila prsia. Prebytok mlieka je vhodné zamraziť v mraziacih vrecúškach Medela.

Nemocničné elektrické odsávačky

Odporúčané použiť mamičke, ktorá nedojčí a odsáva plnú dávku mlieka niekoľkokrát denne. V prípade problémov s nástupom laktácie je vhodné použiť dvojfázovú odsávačku Symphony. Prebytok mlieka je vhodné zamraziť v mraziacich vrecúškach Medela.

V prípade, že mamička nemá príležitosť použiť nemocničnú odsávačku priamo v nemocnici, je možnosť jej zapožičania v rentálnych staniciach Medela.

Odsávačky 2-fázové

2-fázový systém odsávania verne napodobňuje sací rytmus bábätka, tj. prvú stimulačnú fázu a druhú laktačnú fázu. Z tohto dôvodu je 2-fázová odsávačka veľmi šetrná k prsiam a je vhodná pre mamičky, ktoré potrebujú po pôrode nastimulovať laktáciu, aby mohlo byť bábätku v čo najkratšom čase po pôrode podávané materské mlieko. Rovnako tak je vhodná pre mamičky, ktoré z akýchkoľvek dôvodov nemôžu svoje bábätko po pôrode dojčiť. Mamičkám, ktoré nemôžu svoje bábätko dojčiť (predčasne narodené deti, cisársky rez alebo iné zdravotné dôvody), je pri použití 2-fázovej odsávačky Symphony v čo najkratšej dobe po pôrode, preukázaný nástup laktácie do 30 hodín.

Odsávačky 1-fázové

Jednofázový systém odsávania zaisťuje bezpečné a šetrné odsávanie mlieka v prípade, že laktácia prebieha bez problémov. Všetky jednofázové odsávačky majú reguláciu vákua, ktorá zaisťuje odsávanie mlieka tak, aby bolo pre mamičku príjemné. V prvých dňoch po pôrode nie je vhodné použiť mechanickú piestovú odsávačku. Je odporúčané použiť mechanickú 2-fázovú odsávačku Harmony.

Pri výbere vhodnej odsávačky kontaktujte, prosím, naše obchodné oddelenie.

Ochotne Vám poradíme, popr. odporúčime konzultáciu s laktačnou poradkyňou, pôrodnou asistentkou či lekárom.